Magento B2b Wrocław

1. Dlaczego magento?

Magento to największa i najbardziej popularna platforma sklepów internetowych na świecie. Jest już ponad ćwierć miliarda wdrożeń. Największą zaletą magento jest jego konfigurowalność i duża liczba gotowych modułów.

2. Nieograniczone możliwości konfiguracji

Do tej porty kiedy była potrzeba zbudowania sklepu internetowego o specyficznej, unikalnej funkcjonalności, jedynym wyjściem było wykonać indywidualne wdrożenie. Podejście indywidualne jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Ma jedynie jedną wadę. Jeśli jest potrzeba również dużej liczby typowych funkcjonalności, przegrywa ze sklepami które je dostarczają w postaci gotowych modułów. I w tym miejscu pojawia się Magento, które dysponuje tymi modułami, i jednocześnie pozwala zmienić każdą funkcjonalność sklepu nie naruszając struktury kodu. Nienaruszona struktura kodu jest bardzo istotna. Jeśli dojdzie do niej, momentalnie tracimy możliwości aktualizacji. Bez możliwości aktualizacji, możemy być pewni że prędzej czy później, sklep zostanie zaatakowany przez boty i wirusy. Dzięki swojej unikalnej architekturze, Magento pozwala również na dokodowanie dowolnych dodatkowych modułów - tak jak to jest w przypadku rozwiązań dedykowanych.

3. Potężna baza produktów

Magento to sklep dzięki któremu jest możliwa sprzedaż na bardzo dużą skalę. Nie jest problemem dla tej platformy sklepowej obsłużyć bazę 500 000 produktów.

4. Wiele wersji językowych oraz multistore

Czasami istnieje potrzeba sprzedaży produktów które nie do końca są ze sobą powiązane. Nie chcemy po prostu żeby były obok siebie kategorie i produkty które mogły by sobie szkodzić przy sprzedaży. Jednocześnie dobrze jest mieć zarządzanie sklepem w jednym panelu, ułatwia to pracę obsługi i redukuje koszty. Rozwiązaniem jest opcja multistore, która pozwala podzielić asortyment i stworzyć oddzielnie sklepy którymi zarządzamy w jednym miejscu. Dzięki takiemu podejściu jest również możliwe wykonanie osobnych szablonów graficznych dla każdego z multistore, lub sprzedaż tego samego towaru w innej cenie.

5. Wysoka jakość wykonania

Programiści Magento to jedni z najlepszych na rynku. Wynika to z tego że Magento zostało stworzone w oparciu o najlepsze techniki programistyczne i ogólnie uznane wzorce projektowe(co jest również unikalną cechą Magento, bo żadne inne rozwiązanie sklepowe nie może się poszczycić taką doskonałością kodu). Dzięki temu wdrożenia Magento cechują się również wysoką jakością.

6. integracja z systemami magazynowymi tj. Sap, Subiekt, Enova

Dla wymagających klientów, którzy posiadają dużą sprzedaż tj. np. hurtownie, niemożliwym jest prowadzenie sklepu internetowego lub systemu b2b bez integracji z aplikacją erp / magazynową. Liczba produktów, ilość transakcji, ilość kontrahentów i w efekcie potężna ilość zmian i aktualizacji tych danych(nierzadko obsługiwana przez wieloosobowe zespoły) wymusza automatyczne przenoszenie danych z systemu erp do sklepu i również w drugą stronę. Magento dzięki swojej uniwersalności oraz dostępnemu Api pozwala na integrację z zewnętrznymi aplikacjami poprzez dowolne sposoby tj. Soap, Rest czy xml.

7. Zalety Magento w porównaniu z:

 • PrestaShop (Średnia jakość wykonana średnie możliwości rozbudowy)
  - Lepszy multistore
  - Wyższa jakość wykonania
  - Wyższa konfigurowalność
  - Większe możliwości tworzenia szablonów,
  - Więcej gotowych modułów
 • Wordpress WooComerce (Bardzo niska jakość wykonania ze względu na zaszłości technologiczne systemu wordpress. Mizerna możliwość rozbudowy i konfiguracji)
  - Multistore
  - Wyższa jakość wykonania
  - Wyższa konfigurowalność
  - Więcej gotowych modułów
 • Rozwiązania dedykowane
  - Więcej gotowych modułów
 • Rozwiązania abonamentowe(Według mnie najgorsze z możliwych rozwiązań, nadające się jedynie do szybkiego testowania jedynie na pierwsze 3 miesiące życia sklepu)
  - Multistore
  - Wyższa jakość wykonania
  - Wyższa konfigurowalność
  - Więcej gotowych modułów

8. Wady Magento

 • Większe wymagania dot. serwerów (minimum serwer typu Vps)
 • Wyższy koszt wdrożenia

Powyższe wady występują tylko wtedy jeśli chcemy wykonać podstawowe wdrożenie, czyli takie które da się również wykonać np. w oparciu o PrestaShop, bo jeśli na żadnym innym systemie nie da się postawić danego sklepu, to wtedy nie mają już one żadnego znaczenia:)