Aktualności

Imoje

Na rynku mamy nowe tanie płatności internetowe dla sklepów. Jest to usługa Imoje od banku ING. Także nie ma obawy że firma zniknie z rynku. Prowizja od transakcji jest bardzo konkurencyjna, bo to tylko 1,4% co w porównaniu 2,3% od Payu jest bardzo przyjemną propozycją.

A jak wygląda sprawa wdrożenia. Bardzo przyjemnie. Integrując je po raz pierwszy zajęło mi to około 3 godziny czasu. Także można powiedzieć że poszło gładko. W przypadku Magento Imoje dostarcza gotowy plugin do integracji. Oprócz tego mamy również dostęp do Api po REST więc można wykonać dowolną rozbudowaną integrację.

24.09.2019

Ebics

Często klienci pytają o to czy dla danej branży już coś robiliśmy. Albo czy konkretne zagadnienie było robione. Wynika to z obawy czy wykonawca da radę zrobić dany temat. Jest to poniekąd uzasadnione, ale nie we wszystkich przypadkach. W2b specjalizuje się w nietypowych rozwiązaniach w tematach które innym sprawiają problem. Wieloletnie doświadczenie pozwala na rozłożenie nowych problemów na składowe, które w jakiś sposób już kiedyś były realizowane. Także nigdy już nie trafia się tematów zupełnie obcych.

Ebics (Electronic Banking Internet Communication Standard) - to standard pozwalający w bezpieczny sposób na komunikację dowolnej aplikacji z bankiem. W skrócie pozwala na zarządzanie kontem, zlecanie przelewów, pobieranie historii transakcji itp.

13.08.2019 Czytaj więcej

Nowy rok, pełne ręce roboty

Z nowym rokiem kontynuujemy prace nad nową wersją kantoru internetowego ExchangeMarket oraz utrzymaniem wersji pierwszej. Jest sporo ciekawej pracy bo wdrażamy zupełnie nowe rozwiązania, które zwiększą możliwości użytkowników, choćby o giełdę walut, ale również od strony zarządzania portalem wprowadzamy wiele mechanizmów mających na celu usprawnienie pracy kantoru.

Startujemy również ze średniej wielkości projektem dla Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

07.01.2019

Odświeżona hurtownia wega

Od 3 miesięcy trwają pracę nad wdrożeniem nowej grafiki dla Hurtownii Wega. Z nową grafiką wykonane zostało również przejście do technologii rwd. Przy okazji znacząco został rozbudowany system filtrów produktów, poprawione usability strony oraz seo.

Efekty pracy można obejrzeć na www.wega.wroc.pl

11.09.2018

Pain i Camt

Dla osób związanych z bankowością pojęcia to pewnie nie obce. Dla kantoru internetowego wykonaliśmy wdrożenie procesów automatyzacji oparte o te systemy. Efektem jest znaczące skrócenie obsługi systemu.

05.07.2018

Rozpoczęcie współpracy z fundacją VCC

Jak sama fundacja o sobie pisze "Fundacja VCC prowadzi działania badawczo-rozwojowe w zakresie kształcenia zawodowego oraz transferu wiedzy i innowacji z wykorzystaniem zasobów kapitału intelektualnego." czyli zajmuje się szkoleniami. A skoro szkolenia to i jest aplikacja crm, w której rozwoju wspieramy naszego klienta.

04.04.2018

Podsumowanie

Ostatnie tygodnie były ciężkie. Do 12 godzin pracy dziennie. Ale opłaciło się, wszystkie tematy pozamykane zgodnie z planem. Można spokojnie odpocząć w święta.

Podsumowując cały rok był całkiem pracowity. Zaczęliśmy od rozbudowy aplikacji son, potem przez portal motoweryfikator, integrację hurtowni artpol z subiektem, rozbudową aplikacji kantoru internetowego ExchangeMarket żeby zakończyć na nowym b2b dla akyga. Oczywiście nie zapomnieliśmy o obsłudze stałych klientów.

Co cieszy to że wykonaliśmy jedynie jeden mały projekt, cała reszta to duże zadania wymagające indywidualnego podejścia. Innym ważnym wydarzeniem było przejście na system Magento we wdrożeniach sklepów internetowych, co pozwoli rozszerzyć usługi na klientów wymagających bardzo rozbudowanych systemów sprzedażowych.

Mam nadzieję że przyszły rok będzie obfitował w jeszcze większe wyzwania.

22.12.2017

B2B dla ropla

W zeszłym tygodniu po długich przygotowaniach w końcu udało nam się dopiąć formalności i podpisać umowę z Ropla Computers na wykonanie systemu b2b. Ogólne założenia to:


  • Magento 2
  • Integracja z Sap B1


Tworzymy całość projektu, łącznie z oprogramowaniem realizującym komunikację z sapem. Program komunikacyjny będzie wykonany w c# i będzie korzystał z API Sapa umożliwiające między innymi obsługę eventów dzięki czemu dane na portalu będą na bieżąco aktualizowane. Oczywiście do sapa z portalu zamówienia będą również trafiały w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie, które projektujemy jest całkowicie przygotowane pod naszego klienta, który ma bardzo zkustomizowany przepływ informacji w firmie co wykluczało użycie gotowych rozwiązań.

21.08.2017
Motoweryfikator

Motoweryfikator

Sprzedawca samochodu chciał cię nabić w butelkę? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco to moteweryfikator jest miejscem dla Ciebie.

Motoweryfikator to portal na którym możesz bezpłatnie zamieścić dowolną opinię na temat wystawianych aukcji pojazdów. To nie wszystko. Jeśli szukasz pojazdu i chcesz zaoszczędziś sobie czasu na oglądanie padliny możesz zweryfikować wybraną aukcję wykupując dostęp do opinii innych użytkowników. Dodatkowo jeśli nie ma opinii o danym samochodzie, można zlecić kontrolę profesjonalistą zrzeszonym na portalu.

21.07.2017 Czytaj więcej

Żyjemy

I mamy się dobrze. Właśnie skończyliśmy po 4 miesiącach pracę nad aplikacją son. Od razu nasze siły zostały przeniesione na odwieczny front hurtowniany, gdzie zajęliśmy się rozszerzeniem integracji z subiektem sklepu internetowego hurtowni artpol, wprowadzeniem roli klientów specjalnych dla hurtowni wega.

Szczególnie jesteśmy zadowoleni z podpisania umowy na wykonanie portalu motoweryfikator, nad którym właśnie rozpoczęły się prace nad projektem graficznym. Ale to nie wszystko. Równolegle prowadzimy zaawansowane rozmowy, już na poziomie technicznym nad nowym systemem b2b dla hurtowni ropla, który będzie zintegrowany z programem magazynowym SAP.

Konkludując. Dzieje się! Wszystkie obecnie prowadzone i z okresu pół roku wstecz prace są niestandardowymi projektami, tworzonymi na indywidualne potrzeby klienta co wymaga od wykonawcy zaangażowania i wiedzy fachowej, ale jednocześnie daje satysfakcję z pracy i możliwość rozwoju.

03.05.2017
Zachęta Wrocław

Zachęta Wrocław

Zostaliśmy poproszenie przez zaprzyjaźnionego grafika o wdrożenie nowego silnika strony Zachęty. Prace obejmowały:
- cięcie projektu graficznego w technologii rwd,
- moduły do zarządzania stroną: kolekcjami, artystami, artykułami

23.12.2016

DobryNajem IT

Nawiązaliśmy współpracę z Krakowską firmą zajmującą się wynajmem nieruchomości w całej Polsce.

Rozwijamy dla naszego klienta autorską aplikację do zarządzania najmem. W związku z obowiązującą nas umową poufności, mogę jedynie napisać że aplikacja zawiera wiele złożonych i ciekawych zagadnień. W pracach bierze udział dwóch programistów z naszego zespołu. Planowane zakończenie to luty przyszłego roku.

01.11.2016
Strona dla firmy szkolejniowej z Wałbrzycha

Strona dla firmy szkolejniowej z Wałbrzycha

Prosty czytelny desgin z kolorystyką bazująca na logo, ze stroną główną w formie one page layout, z przemyślaną hierarchią informacji.

30.09.2016
ZooFarma - Lokalne zoo w Łącznej

ZooFarma - Lokalne zoo w Łącznej

Przez właściciela Zoo w łącznej zostaliśmy poproszeni o odświeżenie strony internetowej. Poprzedni wykonawca, rozpłynął się w powietrzu. Nowe zadanie przyjęliśmy z radością. Nie często trafiają się tak wdzięczne w projektowaniu tematy. Projekt graficzny przeszedł praktycznie bez poprawek, grafik stanął na wysokości zadania.

Z dodatkowych modułów został wykonany moduł do zarządzania kategoriami oraz galerią i opisami zwierząt będących atrakcją zoo. Technologia wykonania oczywiście Zend, a po stronie frontend, jasna sprawa Rwd. Tutaj po raz pierwszy wykorzystaliśmy nasz patent na paddingi z wykorzystaniem zmiennych css.

28.08.2016
Nowa strona visiontrust

Nowa strona visiontrust

Obdarzeni zaufaniem prezesa visiontrust, dzięki dużej dokładności wdrożeń, zostaliśmy wyróżnieni możliwością zakodowania ich nowej strony. Projekt prosty, ale tylko na pierwszy rzut oka, bo już po bliższym przyjrzeniu pokazuje smaczki i dbałość o szczegóły.

Projekt pozwalał na zastosowanie techniki rwd bazującej na szerokościach odnoszących się do wielkości ekranu, co pozwoliło uzyskać płynne zejście w dół z rozdzielczością oraz zachować te same proporcje między elementami strony. Od strony backendu, nie było wyzwań jakkolwiek zrobiliśmy malusi modulik do zarządzania portfolio.

06.07.2016
Pogotowie komputerowe i obsługa informatyczna

Pogotowie komputerowe i obsługa informatyczna

Do naszego zespołu dołączył kolejny informatyk, dzięki czemu możemy poszerzyć zakres oferowanych usług o:

- pogotowie komputerowe,
- naprawę i instalację sprzętu komputerowego oraz sieci,
- instalacje systemów operacyjnych oraz oprogramowania,
- aktualizację i usuwanie wirusów,
- rozwiązywanie problemów związanych z komputerami i sieciami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Pogotowie komputerowe.

31.05.2016
Fundacja Concordia

Fundacja Concordia

Podziękowania za współpracę z Fundacją Concordia.

17.05.2016
Infinity Power - Firma szkoleniowa z Warszawy

Infinity Power - Firma szkoleniowa z Warszawy

Projekt graficzny z pod pędzla grafików ze studia 380. My zajęliśmy się wdrożeniem, które obejmowało przede wszystkim system do sprzedaży kursów online. Dzięki podłączonym elektronicznym płatnościom, potwierdzenie zamówienia następuje w kilka sekund po jego złożeniu.

Ważnym elementem całego systemu jest kalendarz, gdzie zarządzający mogą planować z dokładnością co do minuty przyszłe szkolenia, przypisywać placówki w których się odbędą i trenerów prowadzących zajęcia poszczególnych modułów. Wszystko to zaprezentowane na wykresach czasowych w formie graficznej.

26.04.2016
Początek współpracy ze studio380

Początek współpracy ze studio380

Nawiązaliśmy współpracę ze studiem graficznym z Warszawy. Na początek zaczęliśmy od wdrożenia strony firmowej, na podstawie oryginalnego projektu wykonanego przez samego właściciela firmy.

Obecnie trwają prace nad wdrożeniem strony dla firmy szkoleniowej obejmującej system obsługi sprzedaży i zapisów na kursy.

04.04.2016
Program lojalnościowy

Program lojalnościowy

Dla hurtowni artykułów mrożonych z Mazowsza wykonaliśmy aplikację do obslugi programu lojalnościowego. Użytkownicy zdobywają punkty, które potem mogą wymienić na nagrody.

11.03.2016