Ebics

Często klienci pytają o to czy dla danej branży już coś robiliśmy. Albo czy konkretne zagadnienie było robione. Wynika to z obawy czy wykonawca da radę zrobić dany temat. Jest to poniekąd uzasadnione, ale nie we wszystkich przypadkach. W2b specjalizuje się w nietypowych rozwiązaniach w tematach które innym sprawiają problem. Wieloletnie doświadczenie pozwala na rozłożenie nowych problemów na składowe, które w jakiś sposób już kiedyś były realizowane. Także nigdy już nie trafia się tematów zupełnie obcych.

Ebics (Electronic Banking Internet Communication Standard) - to standard pozwalający w bezpieczny sposób na komunikację dowolnej aplikacji z bankiem. W skrócie pozwala na zarządzanie kontem, zlecanie przelewów, pobieranie historii transakcji itp.

Wdrożyliśmy ten standard dla jednego z klientów. Zajęło to około półtora miesiąca pracy. Zadanie nie było łatwe dlatego że w internecie nie ma przykładów ani podpowiedzi na ten temat jak to zazwyczaj bywa innych przypadkach. Można było się jedynie posłużyć suchą, sztywno napisaną dokumentacją techniczną(300 stron + załączniki). Ale udało się. Było to jedno z najtrudniejszych zadań w karierze. W trakcie pracy było zwątpienie, ale na koniec był sukces i satysfakcja.

13.08.2019